הצוות שלנו​

אייל רון

תפקיד בתכנית: מנהל קורסים

רקע מקצועי : בעל תואר ראשון בפוליטיקה, ממשל וחינוך מאוניברסיטת בן גוריון. בוגר קורס הנחיית קבוצות  ובוגר תכנית MBA במגמה למנהיגות חברתית בשיתוף קרן מנדל. בתפקידי האחרון שימשתי כמנחה רכזים בינלאומי בתכנית עמיתי דילר-תכנית מנהיגות לנוער מקהילות יהודיות ברחבי העולם.  בעבר ניהלתי את תכנית "כוורת", בתנועת הנוער העולמית -הבונים דרור. במקביל ריכזתי את קורס העתודות של הסוכנות היהודית- המכין סטודנטים ישראלים לשליחות צעירה בקהילות יהודיות בעולם. בעברי הרחוק הייתי מחנך במכון למדריכי חו"ל של הסוכנות היהודית, ויצאתי לפרק שליחות בתכנית הסמינרים הציוניים באוסטרליה. בשירותי הצבאי עסקתי בפיקוד והדרכה בחיל המודיעין.

ההצטרפות לתכנית מהווה בשבילי סגירת מעגל לאחר שנים של פיקוד על קורסי הכשרה בחיל המודיעין. אני מאמין שלכל אדם ישנן חוזקות שמאפיינות אותו  ועליו לפעול בכדי להשתמש בהן בצורה הטובה ביותר. אני חושב ש"רואים רחוק" מאפשרת למשתתפיה לממש את הפוטנציאל הקיים בהם, ובכך תורמת רבות להם, למשפחותיהם, לצה"ל ולחברה כולה.

אימייל: eyalron15@gmail.com

אפרת סלניקיו

תפקיד בתכנית: מנהלת מקצועית

רקע מקצועי: מרפאה בעיסוק, מרצה בחוג לריפוי בעיסוק, הקריה האקדמית אונו.

התחלתי את דרכי המקצועית בחינוך המיוחד במשרד החינוך (אז נפתחו כיתות התקשורת הראשונות).

בוגרת תואר שני בריפוי בעיסוק באוניברסיטת תל אביב ותואר שלישי בריפוי בעיסוק באוניברסיטה העברית.

 

הצטרפתי בשל האפשרות לבנות ולעצב את תכנית רואים רחוק תוך יישום "אני מאמין" על פיו סביבה תומכת ומתאימה תאפשר לכל בוגר על הספקטרום לממש את הפוטנציאל האישי, ותוביל אותו ואת משפחתו לחיים של איכות.

ומאז עסוקה ביחד עם צוות מקצועי ומסור בעיצוב סביבה תומכת שכזו בעבור כל אחד ממשתתפי התכנית.

אם אתה רוצה ללכת מהר, לך לבד...אם אתה רוצה להגיע רחוק, לך ביחד (משפט עממי אפריקאי)

אימייל: efratselanikyo@gmail.com

ליאורה סלעי וטל ורדי

תפקיד בתכנית : יזמים ומנהלים משותפים

רקע מקצועי ליאורה : תואר ראשון בפיסיקה ומתמטיקה (תכנית תלפיות, האונ' העברית), תואר שני בפיסיקה (אונ' תל-אביב) , תואר שני במדיניות ציבורית (האונ' העברית), תואר ראשון במשפטים (הקריה האקדמית אונו).
שירתתי במערכת הביטחון בתפקידי פיתוח טכנולוגי ובתפקידים ניהוליים.

רקע מקצועי טל :תואר ראשון בביולוגיה (אונ' תל-אביב), תואר שני במזרח תיכון ויחסים בינלאומיים (אונ' חיפה).
מורה ליוגה ומדריך מסעות מדבר.
שירתתי במערכת הביטחון במגוון תפקידים.

יחד יזמנו  והקמנו את התכנית בסוף שנת 2012 מתוך הבנה שלבוגרים על הספקטרום יש כישורים ויכולות יוצאות דופן, והאמונה שבאמצעות חיבור בין יכולות וחוזקות  לצרכים אמיתיים, תינתן להם ההזדמנות והם יוכלו לתרום באופן משמעותי לצהל ומערכת הביטחון בפרט ולחברה בכלל.

אימייל ליאורה leorasali@hotmail.com  

אימייל טל tvardi@hotmail.com

רינה בילד

תפקיד בתכנית: רכזת מועמדים

רקע מקצועי : הגעתי לתפקיד לאחר שנים רבות כפעילה חברתית, בהתנדבות - כראש שבט צופים בקהילה בה אני גרה.


זכיתי להצטרף לתוכנית כבר בתחילת 2014 ואני רואה בתפקידי סוג של שליחות.
אני זוכה ללוות את המועמד ומשפחתו בכל התהליך, משיחת הטלפון הראשונה, דרך הטפסים, הראיונות המבדקים, עד קבלתו לתוכנית וכמובן גם בהמשך הדרך.
זכות גדולה להיות חלק מתוכנית שרואה רחוק, תוכנית שמשקיעה ומאמינה ביכולות של הצעירים המאובחנים על הספקטרום האוטיסטי ונותנת תקווה גדולה לאוכלוסייה על הרצף, למען העתיד שלהם ושל כולנו. 

אימייל: rr@ono.ac.il

יעל לוסקי

תפקיד בתכנית: רכזת תחום קלינאיות תקשורת

רקע מקצועי : קלינאית תקשורת, M.A
בעלת תואר ראשון בהפרעות בתקשורת ותואר שני בחינוך מיוחד- התמחות באוטיזם. בעלת נסיון בעבודה עם ילדים , מתבגרים ובוגרים בתחומי השפה והתקשורת. מדריכת סטודנטים וקלינאיות תקשורת וחברה בצוות ההיגוי המקצועי של התכנית.
 

הצטרפתי לתכנית בתחילת דרכה . אני מאמינה כי הבנה ותיווך בתחום התקשורתי-חברתי בידו לסייע ולהביא להשתלבות טובה יותר של אנשים על הספקטרום בצבא ובעבודה. 
בעבודתי אני מכוונת לתקשורת הדדית בין האדם על הספקטרום לממונה עליו ולעמיתיו למקצוע ולהעלאת המודעות לציפיות של כל אחד בתחום התקשורתי-חברתי.

אימייל: louskyt@gmail.com

חן עדן

תפקיד בתכנית: רכזת תחום הנחייה רגשית

רקע מקצועי : מטפלת בתנועה M.A 

בוגרת תואר ראשון לפסיכולוגיה ומדעי החברה, בוגרת תואר שני לטיפול באמצעות תנועה ומחול. מטפלת בתנועה במחלקה הפסיכיאטרית לילד ולמתבגר בבית החולים "איכילוב". 
בעלת קליניקה לטיפול רגשי פרטני וקבוצתי לילדים, מתבגרים ובוגרים עם קשיי תקשורת וקשיי קשב וריכוז. מנחת הורים בגישת "אדלר"  ומנחת קבוצות פסיכו-חינוכיות לתקשורת חיובית ואפקטיבית.


הצטרפתי לתכנית בראשית דרכה, מתוך אהבת אדם ואמונה כי סובלנות וקבלת השונה, מתחילה ראשית בקבלת עצמנו-על חלקינו השונים.

אימייל: L.chenherman@gmail.com

ורד גונן

תפקיד בתכנית: מרפאה בעיסוק, מראיינת

רקע מקצועי : B.O.T  ריפוי בעיסוק אוניברסיטת תל אביב,  M.A בפיתוח משאבי אנוש (ארה״ב), לימודי CBT בתוכנית הישראלית לטיפול התנהגותי קוגנטיבי.
ריכזתי את תוכנית שילוב הבוגרים על הרצף האוטיסטי בתפקוד גבוה באוניברסיטת אריאל במשך מספר שנים. 
סדנאות והרצאות להורים לבוגרים, בית לורן אלו״ט. 
קליניקה פרטית, טיפול במתבגרים ובוגרים והדרכת הורים.


הצטרפתי לתוכנית רואים רחוק מתוך אמונה בקידום והעצמת אוכלוסיית הבוגרים על הרצף האוטיסטי בתפקוד גבוה ובשילובם בלב העשייה של החברה ישראלית.

אימייל: gonenvered@gmail.com

דוד קריזלמן

תפקיד בתכנית: מנחה מורשת קרב

רקע מקצועי : תואר ראשון באנתרופולוגיה ומזה״ת (אונ׳ מישיגן), 28 שנות שרות בצה״ל (סדיר, קבע, מיל.), מנהל תוכניות בינלאומיות לנוער שוחר מדע במכון ויצמן למדע, סגן מנהל לשכת העיתונות הממשלתית במשרד ראש הממשלה ועמית מדיניות חוץ בארגון אייפאק.

לאחר פרישתי לגמלאות, בקשתי לעבוד בהתנדבות בתכנית רואים רחוק, אותה הכרתי במסגרת עבודתי באייפאק. הוצע לי לרכז את תכנית המור״ק, שמשלבת לימוד מערכות ישראל והעצמת היכולות לחקור, לארגן ולהציג נושא.

אני גאה להיות חלק מהצוות המסייע לחניכים שלנו להיות שותפים ותורמים שווי ערך בחברה הישראלית.

אימייל:kreizelman@gmail.com

טליה האס

תפקיד בתכנית: מרפאה בעיסוק 

רקע מקצועי : B.O.T בריפוי בעיסוק, הקריה האקדמאית אונו. B.A  בתולדות האמנות ותעודת הוראה, אוניברסיטת תל אביב.
מרפאה בעיסוק במשרד החינוך, מטפלת בילדים על הספקטרום האוטיסטי בכיתות תקשורת בחטיבת הביניים ובגנים עם ילדים צעירים בעלי עיכוב התפתחותי. 


הצטרפתי לתוכנית "רואים רחוק" מתוך רצון לאפשר לבוגרים על הספקטרום, לממש את היכולות שלהם בתפקידים שהולמים את הכישורים שלהם. 
אני גאה לקחת חלק ביישום החזון של צוות "רואים רחוק", שיש לו את האומץ לבטא את עמדותיו, מבלי לצפות שמישהו אחר יעשה זאת במקומו. כל זאת במטרה לשלב ולמצב את הצעירים על הספקטרום, כחלק מהחברה והוויה הישראלית בצבא ובשוק העבודה.

אימייל: lavski@gmail.com

יפעת סאלם

תפקיד בתכנית: מנחה רגשית

רקע מקצועי : מטפלת באמנות (M.A.A.T)
בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה, ובוגרת לימודי פסיכולוגיה יהודית.
כיום עובדת כמטפלת רגשית עם ילדים על הספקטרום האוטיסטי במערכת החינוך. כמו כן עובדת עם מבוגרים בקליניקה פרטית.


הצטרפתי לתכנית בתחילת 2017. אני רואה את תפקידי כמלווה ביצירת אינטגרציה פנימית והרחבת היכולת הבין אישית. אני מאמינה ביכולת התהליך לחולל שינוי חיובי עבור כל אדם הנכון לכך.

אימייל: L.chenherman@gmail.com

תמר פינגולד ענב

תפקיד בתכנית: מנחה רגשית

רקע מקצועי : תואר שני בדרמה תרפיה, פסיכותרפיסטית קוגניטיבית התנהגותית CBT, עובדת במסגרת משרד החינוך כתרפיסטית בחינוך המיוחד מזה 10 שנים. במשך 10 שנים הובלתי תכנית לילדים ומתבגרים הסובלים מהשמנת יתר במסגרת בית החולים ע"ש ספרא בתל השומר. מטפלת בקליניקה פרטית בגישה הקוגניטיבית התנהגותית בשילוב אומנויות.


לתכנית רואים רחוק הצטרפתי במהלך 2016, ערב פתיחתו של קורס פענוח ד'. זו היתה תחילתה של אהבה חדשה, מקור לתחושת סיפוק וגאווה. "רואים רחוק" מממשת עבור אוכלוסיה הולכת וגדלה של צעירים המאובחנים על הספקטרום האוטיסטי חלום, מאפשרת להם לצמוח ולהיות בוגרים משמעותיים ותורמים בחברה. אני שמחה שזכיתי להיות חלק ממשפחה נפלאה זו.

אימייל: tamar@enav.co.il

ענת הררי קוטלר

תפקיד בתכנית: קלינאית תקשורת

רקע מקצועי : בוגרת תואר ראשון בקלינאות תקשורת, הקריה האקדמית "אונו". בוגרת תואר ראשון בהיסטוריה ותולדות האומנות, אוניברסיטת תל אביב. עובדת במעון שיקומי אלוטף בראשון לציון עם פעוטות וילדים על הרצף האוטיסטי. 

הצטרפתי לתכנית "רואים רחוק" כסטודנטית של הקריה האקדמית "אונו", עוד במחזור הפיילוט של "רואים רחוק", וחזרתי לשמש בה כקלינאית מוסמכת. עבדתי כקלינאית בקורס, ולאחר מכן המשכתי לליווי החיילים ביחידות. כיום, ממשיכה ללוות בבסיסים הצה"ליים, לוקחת חלק בימי הערכה שהם שלב בתהליך המיון בתכנית, וכן מרכזת את הליווי בחלק מן הבסיסים שבהם משרתים חיילי רואים רחוק.
תכנית "רואים רחוק" מאפשרת לנו חקירה ולמידה יוצאת דופן בתחום מקצועי חלוצי ומרתק, מתוך מטרה לדייק יותר ויותר את מה שהחיילים שלנו זקוקים לו. במקביל, וחשוב מכל, מייצרת עבורנו מפגש עם אנשים בוגרים על הרצף האוטיסטי שכאשר הם מאפשרים לנו פתח אל עולמם, אנחנו מצליחים לעבוד יחד לכדי התקדמות, התבגרות והתפתחות ממשית.

אימייל: hararianat10@gmail.com

דברת שגיא

תפקיד בתכנית: מרפאה בעיסוק

רקע מקצועי : בוגרת קורס הידרותרפיה ב"שיבא, תל השומר; B.O.T. בריפוי בעיסוק, אוניברסיטת תל אביב. 
מטפלת באופן פרטני וקבוצתי במתבגרים ובוגרים על הספקטרום האוטיסטי בתפקוד גבוה.

ההצטרפתי לתכנית לאחר סיום לימודיי, בשל אמונה גדולה במטרת התכנית וביכולותיהם המופלאות של הבוגרים המצטרפים אליה. באמצעות עבודתי בתכנית אני מקווה לתרום לשילוב בוגרים על הספקטרום האוטיסטי בחברה הישראלית, ולהכינם לחיים עצמאיים ומלאי משמעות.  

אימייל: dovratsagie@gmail.com

דור קינן

תפקיד בתכנית: קלינאית תקשורת 

רקע מקצועי : בוגרת B.A בקלינאות תקשורת מהקריה האקדמית "אונו", בוגרת תואר ראשון במדעי ההתנהגות מאוניברסיטת "אריאל". עובדת במסגרת "העמותה לילדים בסיכון" עם ילדים על הספקטרום האוטיסטי בכיתות התקשורת (א' – יב').


הצטרפתי לתכנית "רואים רחוק", כיוון שהתכנית הינה תכנית ייחודית, מתפתחת ומשפיעה. התכנית מאפשרת לאוכלוסייה של בוגרים על הספקטרום האוטיסטי להתפתח, לרכוש כלים לחיים, להרגיש חלק מהחברה ולהבין שהשתלבותם במסגרות השונות (צבא ועבודה) תורמת רבות להם ולחברה. זו זכות גדולה להצטרף לצוות המלווה ולקחת חלק בהתפתחות וקידום אוכלוסיית הבוגרים על הרצף האוטיסטי. 

אימייל: kenandor@gmail.com

רונית ורדי

תפקיד בתכנית: מורה לקונדליני יוגה

רקע מקצועי : פיזיותרפיסטית ומורה לקונדליני יוגה,
מלמדת שיעורים, מכשירה מורים בארץ ובחו"ל ומעבירה סדנאות וקורסים שונים.
מנהלת בית ספר להכשרת מורים  "בדרך היוגה" בכוכב יאיר, ובעלת מכון פיזיותרפיה.

כבר מראשית הקמתה של תכנית רואים רחוק  שולבה הקונדליני יוגה כחלק ממערך ההדרכה בקורס.  
היוגה משמשת ככלי ללמד את החניך להכיר ולהבין את עצמו טוב יותר.
התרגול עוזר לשיפור היציבה ויכולת האיזון. מלמד את החניך להרפות, להירגע ולסמוך על עצמו. כמו כן עוזר במצבי חרדה ומתח, ומשפר את יכולת הריכוז.

אימייל: yogaway1@gmail.com

דינה וויל

תפקיד בתכנית: קלינאית תקשורת

רקע מקצועי :  B.A. בעלת תואר ראשון בהפרעות בתקשורת- אוניברסיטת תל-אביב. בעלת ניסיון באבחון וטיפול בילדים עם לקויות שפתיות ותקשורתיות במסגרת המכון להתפתחות הילד ובטיפול בילדים עם CP ולקויות מורכבות. חברה בצוות המקים, וראש תחום שפה ותקשורת בבית הספר מש"י - מרכז שיקום ילדים למשך כ-6 שנים.מזה כ-6 שנים מדריכה קלינאיות תקשורת מטעם אלו"ט במסגרת גני התקשורת במודיעין. 


הצטרפתי לתוכנית בנובמבר 2017. אני מאמינה בזכותם של בוגרים ובוגרות על הספקטרום להיות שותפים בחברה הכללית ולתרום מכישוריהם במסגרת השירות הצבאי ובעולם העבודה. מאמינה כי חובתנו שלנו כחברה לאפשר את מימוש הזכות הזו.
תוכנית "רואים רחוק" מכשירה את הבוגרים להשתלב ולתרום כשותפים בצבא ובחברה, ומכשירה את המשלבים לאפשר את השותפות הזו. שמחה על הזכות להיות שותפה בתוכנית המיוחדת הזו.

אימייל: dina.weill@gmail.com 

תמר דביר

תפקיד בתכנית: מנחה רגשית 

רקע מקצועי : מטפלת בתנועה MA ובעלת תואר ראשון במדעי המחשב וכלכלה. מזה כעשור, אני עוסקת בטיפול וליווי של ילדים בעלי עיכובים התפתחותיים וקשיים רגשיים במסגרות החינוך המיוחד. בעלת קליניקה פרטית לטיפול רגשי פרטני, טיפול הורה-ילד וליווי הורים במושבה "זיכרון יעקב".

 

הצטרפתי לתכנית בפברואר 2019, עם פתיחתו של המחזור החמישי של קורס "נדב". תכנית "רואים רחוק" מהווה עבורי סגירת מעגל אישי ופתיחת דרך מקצועית חדשה, גשר לקשר עם עולמם הרגשי של בוגרים עם אוטיזם. אני גאה להיות חלק מצוות הולך ומתרחב של אנשי מקצוע מסורים ויצירתיים, חדורי מטרה אחת – שילובם של בוגרים של הספקטרום בחברה הישראלית, באופן שמאפשר להם לממש את החוזקות שלהם ולתרום מכישרונם.

אימייל: tamar.dvir@gmail.com

אביטל סופר - מורנו

תפקיד בתכנית: רכזת אדמיניסטרציה וקשר עם מועמדים 

רקע מקצועי : מהנדסת  ביוטכנולוגיה בהתמחות פארמצבטית. תעודת הוראה למקצוע הכימיה בחטיבות ביניים ובתיכונים. התמחיתי ועבדתי בחברת "טבע" ביחידה למחקר ופיתוח גנרי, וכן לימדתי "כימיה" בתיכון "אליאנס" שבתל אביב. 


הצטרפתי לתכנית "רואים רחוק" בשנת 2018 ואני שמחה לקחת חלק בשילוב בוגרים על הספקטרום האוטיסטי בצה"ל, כמו כל נער אחר המתגייס, ולאחר מכן, בשילובם בתעסוקה האזרחית. 
אני רואה בעבודתי זו סוג של שליחות שכן, חשיבות שילובם של הבוגרים על הספקטרום בצבא אינה רק עבור החניך והוריו אלא מעבר לכך; הצבא נתרם מחוזקותיו ומיכולותיו ומהמוטיבציה הגבוהה שלו, ומכאן גם החברה בכללותה. חברה שמכילה ומקבלת את כל הפרטים שבה על כל גווניהם, הינה חברה טובה יותר, יציבה יותר וחזקה עוד יותר.  

"If you can dream it, you can do it" (Walt E. Disney)

אימייל: avitalsoffer@gmail.com

אושרי קובלסקי

תפקיד בתכנית: מנחה רגשית

רקע מקצועי : מטפלת באומנות M.A
בוגרת תואר ראשון לפסיכולוגיה ומדעי ההתנהגות. בוגרת תואר שני בטיפול באמצעות אומנויות, אוניברסיטת חיפה. בוגרת מכון "אדלר" להנחיה והדרכת הורים, והדרכת הורים באמצעות  אומניות, האגודה לטיפול באומניות בישראל.


הצטרפתי לתכנית "רואים רחוק" בסוף שנת 2018, מתוך אמונה שניתן לשלב אנשים על הספקטרום בחברה ככלל ובצה"ל בפרט. אני מאמינה כי צעירים אלו הינם בעלי יכולת גבוהה לתרום ולהירתם כמו גם להשפיע כסוכני חיברות לקבוצת השווים הנוירוטיפיקלים בני גילם, ומתוך מטרה לקדם ולהשפיע על עתידם, גם לאחר שחרורם – כשותפים מלאים בחברה. אני מאמינה כי התכנית הינה הזדמנות נפלאה להשגת מטרות שונות, עבודה עצמית והשפעה חברתית.

אימייל: k.oshri@gmail.com

ניצן רבינוביץ

תפקיד בתכנית: קלינאית תקשורת

רקע מקצועי : בעלת תואר ראשון A.B בהפרעות תקשורת, הקריה האקדמית "אונו". עובדת כקלינאית תקשורת בבית "מיחא", מסגרת חינוכית שיקומית לילדים בעלי לקות שמיעה.
בשנה הראשונה ללימודיי הציגו בפנינו את תכנית "רואים רחוק", שהיתה בראשית דרכה. כבר אז ידעתי שבעתיד ארצה להיות חלק מהעשייה המדהימה הזו.

הצטרפתי כקלינאית תקשורת לתכנית במרץ 2019 לקורס "נדב ה'" וכיום, אני מלווה את החניכים יחד עם חיילים נוספים של התכנית, המשרתים ביחידות השונות ומפקדיהם. התכנית מאפשרת לבוגרים המאובחנים על הספקטרום האוטיסטי לממש את הפוטנציאל הטמון בהם ולשרת בתפקיד משמעותי, תוך מתן ליווי ותמיכה מירביים של גורמים מקצועיים. הכבוד הוא שלי להיות חלק מהמהערך שמאפשר להם להגשים את החלום.

אימייל: nitsanr2@gmail.com

תמר קרן

תפקיד בתכנית: מנחה רגשית

רקע מקצועי : מטפלת באומנות (תואר שני בטיפול באמצעות אומנויות). בעלת תואר ראשון בתולדות האומנות. עובדת כמטפלת רגשית באומנות לילדים על הרצף האוטיסטי וכן בהדרכת הוריהם, במסגרת העמותה לילדים בסיכון, בגן תקשורת.
הצטרפתי לתכנית "רואים רחוק" לאחר סיום לימודיי. התרגשתי לקחת חלק בתכנית המיוחדת והחשובה הזו, ו"לסגור מעגל" בעבודה עם הבוגרים, מתוך העבודה וההיכרות עם אוכלוסיית הילדים הצעירים על הרצף האוטיסטי. האפשרות ללוות את הבוגרים העתידיים להשתלב ולתרום בשירות לצה"ל, וכן המפגשים של הבוגרים המרחיבים את אופקיהם של האנשים השונים עמם הם באים במגע במהלך השירות, חיילים ומפקדים, נושאת עימה משמעות חברתית רבה.
אני מאמינה ביכולות הבוגרים להשתלב בהצלחה, לתרום ולהירתם מהמסגרת הצבאית, לבסס ולפתח את עצמאותם ולמצוא משמעות בחייהם, כחלק בלתי נפרד מהמסגרת הצבאית ומהחברה הישראלית.

אימייל: racahtamar@gmail.com

חגית משה

תפקיד בתכנית: מרפאה בעיסוק

רקע מקצועי : B.O.T בריפוי בעיסוק, הקריה האקדמית "אונו". 
עובדת במסגרת המרכז לטיפול וחקר האוטיזם ("העמותה לילדים בסיכון") עם ילדים על הספקטרום האוטיסטי בכיתות תקשורת. את תכנית "רואים רחוק" הכרתי לראשונה במהלך לימודיי לתואר, וכבר במפגש הראשון עם החניכים והסגל נוכחתי להכיר בחשיבותה וייחודה של התכנית.


אני שמחה ונרגשת על ההזדמנות שניתנה לי להיות שותפה לתהליך המאפשר לצעירים על הספקטרום לחוות את השירות בצה"ל כשירות משמעותי, המקנה תחושת מסוגלות, חוויה אישית מעצבת, תרומה לחברה ועצמאות.

אימייל: hagitmoshe74@gmail.com

הדר מוסקוביץ'

תפקיד בתכנית: קלינאית תקשורת

רקע מקצועי : B.A בהפרעות בתקשורת, הקריה האקדמית "אונו". B.A בניהול, אוניברסיטת "בן גוריון".
במהלך לימודיי בקריה האקדמית "אונו" הכרתי את תכנית "רואים רחוק", ועם סיום הלימודים זכיתי להצטרף לצוות התכנית כקלינאית תקשורת.

 

הצטרפתי מתוך רצון לקחת חלק בתכנית, המעניקה הזדמנות שווה לבוגרים על הרצף האוטיסטי לתרום ולממש את היכולות הטמונות בהם, והמאפשרת למשתתפיה התפתחות והעצמה לאורך הדרך. 

אימייל: hmoskov@gmail.com

מאיה שמר - שניצר

תפקיד בתכנית: מנחה רגשית

רקע מקצועי : בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה וחינוך מיוחד, תואר שני בטיפול באומנות חזותית, לימודי טיפול התנהגותי קוגנטיבי (CBT), מטפלת רגשית בגני תקשורת לילדים המאובחנים על הספקטרום האוטיסטי, ובכיתות תקשורת בבתי ספר יסודיים במשרד החינוך.


מתוך היותי מלווה מאובחנים על הרצף האוטיסטי במגוון שלבים בחייהם, הצטרפתי לתכנית מתוך אמונה שבאמצעות ליווי, הכוונה והחזקה, השמיים הם הגבול עבור אותם בוגרים, ויש ביכולתם האפשרות לתרום ולקחת חלק משמעותי בשירות הצבאי, לקבל כלים, תחושת מסוגלות והצלחה שתלווה אותם ותפתח אותם גם בהמשך חייהם העצמאיים.

אימייל: mayash22@gmail.com

קרין בלקנאי

תפקיד בתכנית: מנחת אסטרטגיות למידה​

רקע מקצועי : בעלת שלוש תעודות הוראה – מורה בכירה לחינוך גופני ותנועה, מורה בכירה לגיל הרך ומורה בכירה לחינוך המיוחד.
תואר ראשון בחינוך, תואר שני בקידום בריאות.
מתמחה באסטרטגיות למידה במתמטיקה ובמקצועות רבי מלל.
מחנכת במשרד החינוך בכיתות המשלבות ילדים בעלי צרכים מיוחדים.

 

הצטרפתי לתכנית "רואים רחוק" על מנת לקדם את נושא ההנגשה של חומרי הלימוד לצרכים של כל חניך בתכנית, ולתמוך בצוות הלימודי בתכנית חשובה זו.
 

אימייל: karinbal68@gmail.com

איריס קליין

תפקיד בתכנית: קלינאית תקשורת

רקע מקצועי : בעלת תואר B.A בהפרעות בתקשורת, אוניברסיטת תל אביב, ומטפלת קוגנטיבית בשיטת "פוירשטיין". בעלת קליניקה פרטית לילדים ומבוגרים לאבחון וטיפול בליקויי שפה והבעה, היגוי, מובנות הדיבור ומדריכת הורים. 


לאחר שנים רבות של טיפול באוכלוסייה הכללית, הגעתי לתכנית "רואים רחוק", ונחשפתי לעולם של הבוגרים על הרצף האוטיסטי. מצאתי אוכלוסייה רגישה באופן מיוחד, בעלת יכולות יוצאות דופן, אשר מעשירה ומגוונת את החברה שלנו. השתלבות מיטבית ותרומה משמעותית שלהם בצבא ובחיי העבודה, מעידים על חוזקה של החברה. הקשבה אמיתית לצרכים של שני הצדדים ומתן כלים מעשיים ופתרונות, מהווים את הגשר היציב שיאפשר לצעוד בו. אני רואה בעשייה זו, זכות וגם חובה, ומאושרת להיות חלק מהצוות החד פעמי של "רואים רחוק".

אימייל: iris.klein2@gmail.com

ורד קובליו

תפקיד בתכנית: מרפאה בעיסוק

רקע מקצועי : B.O.T בריפוי בעיסוק, הקריה האקדמית "אונו". בוגרת קורס מטפלים בהבעה בהקלדה בשיטת "יעל כהן", וקורס הכשרה לעבודה בשיטת PIVOT.
כיום, מרפאה בעיסוק במעון יום שיקומי של אלו"ט, מטפלת בקליניקה פרטית בילדים על הספקטרום האוטיסטי עם עיכוב התפתחותי. בעבר, עבדתי עם ילדים ונוער ב"עמותה לילדים בסיכון" ובבית הספר "בית אקשטיין" רמת אפעל.


הצטרפתי לתכנית "רואים רחוק" מתוך חיבור לעשייה המשמעותית של בוגרים על הרצף האוטיסטי במערכת הצבאית, כמקום המשלב פיתוח אישי ותרומה למדינה. העבודה ב"רואים רחוק" עבורי היא סגירת מעגל, שכן שירתי ביחידת מודיעין במסגרת שירותי הצבאי. התכנית, למעשה, משלבת בין שני תחומים אישיים וחשובים בחיי – טיפול בצעירים על הרצף האוטיסטי ושירות צבאי במודיעין. אני שמחה לקחת חלק בתכנית ובתהליך טיפולי שהאמונה בו היא שיש ביכולתו של האדם להתפתח, להיות משמעותי ולקחת חלק שווה בחברה הישראלית.

אימייל: veredko89@gmail.com

חן שמיר

תפקיד בתכנית: מנחה רגשית

רקע מקצועי : מטפלת בתנועה MA ובעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה.
עוסקת בטיפול ובליווי של ילדים בעלי צרכים מיוחדים וקשיים רגשיים, ומדריכת יוגה למבוגרים ולחינוך המיוחד. כחלק מתכנית "רואים רחוק", הדרכתי יוגה בשלושה קורסים בשלוש השנים האחרונות. בהכשרתי, עבדתי בגן תקשורת ועם מבוגרים בבית חולים פסיכיאטרי. לאורך השנים, עבדתי כמדריכה שיקומית ומתאמת טיפול עם פגועי נפש הדרים בדיור מוגן.

 

הצטרפתי לתכנית "רואים רחוק" מתוך אמונה כי שילוב של כל אדם בקהילה חשוב, הן לאדם, הן לסובביו והן למדינה ולחברה.

אימייל: chenushg1122@gmail.com

דגנית רותם

תפקיד בתכנית: מלווה ביחידות

רקע מקצועי : תואר שני בהתמחות באוטיזם אוניברסיטת "בר אילן", מרצה לאוטיזם וכישורים חברתיים, בעלת קליניקה פרטית לטיפול חברתי לילדים מתבגרים והורים, מנחת קבוצות חברתיות, דירקטוריון עמותת איל"ת, העמותה לטיפול חברתי, בונה תוכניות התערבות ב- SEL למערכת חינוך במופ"ת, מומחית תחום ASD משרד החינוך, מנחה באמצעות פוטותרפיה.

הצטרפתי לתכנית "רואים רחוק" מתוך אמונה ביכולת של החברה שלנו וביכולות המיוחדות לצד המורכבות של המתבגרים על הרצף האוטיסטי, לתרום את חלקם ולחוש שווים בעלי ערך ושייכות בחברה הישראלית.

אימייל: Deganitr@gmail.com

ליז יעקובסון

תפקיד בתכנית: מנחה רגשית

רקע מקצועי : מטפלת באומנות בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה וניהול (B.A) תואר שני בטיפול באומנות (M.A). כיום, מרצה באוניברסיטת בר אילן ובמכללת בית ברל במחלקה לחינוך בנושא מיומנויות תקשורת ועובדת כמטפלת רגשית עם ילדים בגיל הרך, מדריכה הורים ומנחה קבוצות.

הצטרפתי לתכנית בשנת 2019. רציתי להיות חלק ממקום בו עובדים אנשים מתוך תשוקה וחזון – ו"רואים רחוק" בהחלט עונה להגדרה. אני גאה להיות חלק מצוות מקצועי, מסור, לומד, מתפתח ובעיקר מלא באהבה לעשייה. אני רואה את תפקידי כמלווה תהליכי התפתחות של בוגרים על הספקטרום מתוך רצון להביאם לידי מימוש עצמי, תחושת מסוגלות גבוהה ושייכות. התכנית מאפשרת להם להפוך לחלק משמעותי ותורם בצבא, לחוות חוויות של הצלחה ולהשתלב באופן מיטבי בחברה.

אימייל: yakovsonliz@gmail.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now