top of page

הצוות שלנו​

תמר פינגולד ענב

תפקיד בתכנית: מנהלת מקצועית

רקע מקצועי : תואר שני בדרמה תרפיה, פסיכותרפיסטית קוגניטיבית התנהגותית CBT, עובדת במסגרת משרד החינוך כתרפיסטית בחינוך המיוחד מזה 10 שנים. במשך 10 שנים הובלתי תכנית לילדים ומתבגרים הסובלים מהשמנת יתר במסגרת בית החולים ע"ש ספרא בתל השומר. מטפלת בקליניקה פרטית בגישה הקוגניטיבית התנהגותית בשילוב אומנויות.


לתכנית רואים רחוק הצטרפתי במהלך 2016, ערב פתיחתו של קורס פענוח ד'. זו היתה תחילתה של אהבה חדשה, מקור לתחושת סיפוק וגאווה. "רואים רחוק" מממשת עבור אוכלוסיה הולכת וגדלה של צעירים המאובחנים על הספקטרום האוטיסטי חלום, מאפשרת להם לצמוח ולהיות בוגרים משמעותיים ותורמים בחברה. אני שמחה שזכיתי להיות חלק ממשפחה נפלאה זו.

אימייל: tamar@enav.co.il

ליאורה סלעי

leora.jpg

תפקיד בתכנית: יזמת משותפת 

רקע מקצועי: תואר ראשון בפיסיקה ומתמטיקה (תלפיות), תואר שני בפיסיקה (אונ' תל-אביב), תואר שני במדיניות ציבורית (האונ' העברית), תואר ראשון במשפטים (הקריה האקדמית אונו).
שירתתי במערכת הביטחון בתפקידי פיתוח טכנולוגי ובתפקידים ניהוליים.


טל ואני יזמנו והקמנו יחד את התכנית מתוך הבנה שלבוגרים על הספקטרום יש כישורים ויכולות יוצאות דופן, והאמונה שבאמצעות חיבור בין יכולות וחוזקות  לצרכים אמיתיים, תינתן להם ההזדמנות והם יוכלו לתרום באופן משמעותי לצה"ל ומערכת הביטחון בפרט ולחברה בכלל.
ניהלתי את התכנית כמנהלת משותפת עם טל משנת 2012 ועד 2021 - תקופה בה התכנית התרחבה באופן משמעותי, התבססה ופרחה. זכיתי לפגוש ולהכיר אישית את המשתתפים ולעבוד בשיתוף עם הצוות המסור והנפלא של התכנית שהיה הגורם המשמעותי בהצלחתה, ומילא אותי בגאווה.
בשנת 2021 פרשתי מתפקידי הפעיל בניהול התכנית והעברתי את השרביט למנהלים חדשים, מוכשרים וחדורי שליחות שיסייעו להביא את התכנית לגבהים חדשים ולפרוץ דרכים לטובת המשתתפים והבוגרים.
כיום אני מכהנת בדירקטוריון של "מעבר לאופק" השותפה להפעלת התכנית ומלווה את התכנית ומנהליה. 

אימייל:  leorasali@hotmail.com  

טל ורדי

TAL.jpg

תפקיד בתכנית: מנהל התכנית ויזם משותף

רקע מקצועי: תואר ראשון בביולוגיה (אונ' תל-אביב), תואר שני במזרח תיכון ויחסים בינלאומיים (אונ' חיפה).
מורה ליוגה ומדריך מסעות מדבר.
שירתתי במערכת הביטחון במגוון תפקידים.

ליאורה ואני יזמנו והקמנו יחד את התכנית מתוך הבנה שלבוגרים על הספקטרום יש כישורים ויכולות יוצאות דופן,  והאמונה שבאמצעות חיבור בין יכולות וחוזקות  לצרכים אמיתיים, תינתן להם ההזדמנות לתרום באופן משמעותי לצה"ל ולמערכת הביטחון בפרט ולחברה בכלל.

אימיילtvardi@hotmail.com

אורית קוטלר 

אורית.jpeg

תפקיד בתכנית: ראש תחום תעסוקה 

רקע מקצועי

בתחילת דרכי המקצועית ניהלתי תקציבים בחברה בינלאומית בהיקף כספי גדול. בהמשך הקמתי וניהלתי חברת סטארט אפ בתחום הביוטכנולוגיה. החברה גדלה והתפתחה ל2 מפעלים שפיתחו וייצרו מוצרים שנמכרו בארץ ובחו"ל. אחרי שהובלתי את החברה למכירת פעילותה פניתי לעשייה חברתית. 

 

 

הצטרפתי לרואים רחוק ב2021 מתוך שאיפה לתרום להגברת המודעות לשילוב צעירים על הספקטרום האוטיסטי בחברות המסחריות בישראל. אני גאה להיות חלק מתוכנית זו שתורמת להשתלבות מוצלחת של אנשים על הספקטרום האוטיסטי בצה"ל וכן בעולם התעסוקתי באופן שמביא לידי ביטוי את יכולותיהם לתרום לחברה והמקנה להם את תחושת השייכות לחברה הישראלית.

מייל: oritkotler@gmail.com

בני רוטנשטרייך

תפקיד בתכנית: ראש תחום מיון והכשרה

רקע מקצועי : תואר ראשון במסלול רב תחומי במדעי החברה (אונ' בר-אילן).

שירתתי במערכת הביטחון במגוון תפקידים.

לכל אדם באשר הוא, יש מקום בעולם וקול בעולם.
אני מאמין בזכותינו וחובתינו לעזור אחד לשני  למצוא ולממש זאת בפועל.

 

 

 

 
 

 

אימייל: rotbenny2@gmail.com

הילה מזרחי רוזנטל

hilla.jpg

תפקיד בתכנית: סמנכ"ל

רקע מקצועי : מהנדסת תעשיה וניהול (טכניון), תואר שני בניהול לוגיסטיקה למנהלים (אונ' בר-אילן).

שירתתי במערכת הביטחון בתפקידים מקצועיים וניהוליים בתחומי הנדסת תעשיה וניהול.

הצטרפתי לתכנית מתוך הכרה בחשיבותה, הזדהות עם ערכיה ואמונה בדרכה הייחודית - להכשיר, לתמוך ולהעצים בוגרים על הספקטרום האוטיסטי על מנת לאפשר להם למצות את הפוטנציאל האישי תוך תרומה משמעותית לצה"ל ולחברה הישראלית.
 

אימייל: hilla.ros@hotmail.com

ורד גונן

תפקיד בתכנית: מרפאה בעיסוק, מראיינת

רקע מקצועי : B.O.T  ריפוי בעיסוק אוניברסיטת תל אביב,  M.A בפיתוח משאבי אנוש (ארה״ב), לימודי CBT בתוכנית הישראלית לטיפול התנהגותי קוגנטיבי.
ריכזתי את תוכנית שילוב הבוגרים על הרצף האוטיסטי בתפקוד גבוה באוניברסיטת אריאל במשך מספר שנים. 
סדנאות והרצאות להורים לבוגרים, בית לורן אלו״ט. 
קליניקה פרטית, טיפול במתבגרים ובוגרים והדרכת הורים.


הצטרפתי לתוכנית רואים רחוק מתוך אמונה בקידום והעצמת אוכלוסיית הבוגרים על הרצף האוטיסטי בתפקוד גבוה ובשילובם בלב העשייה של החברה ישראלית.

אימייל: gonenvered@gmail.com

רינה בילד

rina.jpg

תפקיד בתכנית: רכזת מועמדים

רקע מקצועי : הגעתי לתפקיד לאחר שנים רבות כפעילה חברתית, בהתנדבות - כראש שבט צופים בקהילה בה אני גרה.


זכיתי להצטרף לתוכנית כבר בתחילת 2014 ואני רואה בתפקידי סוג של שליחות.
אני זוכה ללוות את המועמד ומשפחתו בכל התהליך, משיחת הטלפון הראשונה, דרך הטפסים, הראיונות המבדקים, עד קבלתו לתוכנית וכמובן גם בהמשך הדרך.
זכות גדולה להיות חלק מתוכנית שרואה רחוק, תוכנית שמשקיעה ומאמינה ביכולות של הצעירים המאובחנים על הספקטרום האוטיסטי ונותנת תקווה גדולה לאוכלוסייה על הרצף, למען העתיד שלהם ושל כולנו. 

אימייל: rr@ono.ac.il

טליה האס

talia.jpg

תפקיד בתכנית: מנהלת מקצועית בתחום העבודה בתכנית 

רקע מקצועי : B.O.T בריפוי בעיסוק, הקריה האקדמאית אונו. B.A  בתולדות האמנות ותעודת הוראה, אוניברסיטת תל אביב.
מרפאה בעיסוק במשרד החינוך, מטפלת בילדים על הספקטרום האוטיסטי בכיתות תקשורת בחטיבת הביניים ובגנים עם ילדים צעירים בעלי עיכוב התפתחותי. 


הצטרפתי לתוכנית "רואים רחוק" מתוך רצון לאפשר לבוגרים על הספקטרום, לממש את היכולות שלהם בתפקידים שהולמים את הכישורים שלהם. 
אני גאה לקחת חלק ביישום החזון של צוות "רואים רחוק", שיש לו את האומץ לבטא את עמדותיו, מבלי לצפות שמישהו אחר יעשה זאת במקומו. כל זאת במטרה לשלב ולמצב את הצעירים על הספקטרום, כחלק מהחברה והוויה הישראלית בצבא ובשוק העבודה.

אימייל: lavski@gmail.com

יעל לוסקי

yael.png

תפקיד בתכנית: רכזת תחום קלינאיות תקשורת

רקע מקצועי : קלינאית תקשורת, M.A
בעלת תואר ראשון בהפרעות בתקשורת ותואר שני בחינוך מיוחד- התמחות באוטיזם. בעלת נסיון בעבודה עם ילדים , מתבגרים ובוגרים בתחומי השפה והתקשורת. מדריכת סטודנטים וקלינאיות תקשורת וחברה בצוות ההיגוי המקצועי של התכנית.

 

הצטרפתי לתכנית בתחילת דרכה . אני מאמינה כי הבנה ותיווך בתחום התקשורתי-חברתי בידו לסייע ולהביא להשתלבות טובה יותר של אנשים על הספקטרום בצבא ובעבודה. 
בעבודתי אני מכוונת לתקשורת הדדית בין האדם על הספקטרום לממונה עליו ולעמיתיו למקצוע ולהעלאת המודעות לציפיות של כל אחד בתחום התקשורתי-חברתי.

 

 

 

אימייל: louskyt@gmail.com

דינה וויל

dina.jpg

תפקיד בתכנית: קלינאית תקשורת

רקע מקצועי :  B.A. בעלת תואר ראשון בהפרעות בתקשורת- אוניברסיטת תל-אביב. בעלת ניסיון באבחון וטיפול בילדים עם לקויות שפתיות ותקשורתיות במסגרת המכון להתפתחות הילד ובטיפול בילדים עם CP ולקויות מורכבות. חברה בצוות המקים, וראש תחום שפה ותקשורת בבית הספר מש"י - מרכז שיקום ילדים למשך כ-6 שנים.מזה כ-6 שנים מדריכה קלינאיות תקשורת מטעם אלו"ט במסגרת גני התקשורת במודיעין. 


הצטרפתי לתוכנית בנובמבר 2017. אני מאמינה בזכותם של בוגרים ובוגרות על הספקטרום להיות שותפים בחברה הכללית ולתרום מכישוריהם במסגרת השירות הצבאי ובעולם העבודה. מאמינה כי חובתנו שלנו כחברה לאפשר את מימוש הזכות הזו.
תוכנית "רואים רחוק" מכשירה את הבוגרים להשתלב ולתרום כשותפים בצבא ובחברה, ומכשירה את המשלבים לאפשר את השותפות הזו. שמחה על הזכות להיות שותפה בתוכנית המיוחדת הזו.

אימייל: dina.weill@gmail.com 

אייל רון

eyal.png

תפקיד בתכנית: מנהל קורסים

רקע מקצועי : בעל תואר ראשון בפוליטיקה, ממשל וחינוך מאוניברסיטת בן גוריון. בוגר קורס הנחיית קבוצות  ובוגר תכנית MBA במגמה למנהיגות חברתית בשיתוף קרן מנדל. בתפקידי האחרון שימשתי כמנחה רכזים בינלאומי בתכנית עמיתי דילר-תכנית מנהיגות לנוער מקהילות יהודיות ברחבי העולם.  בעבר ניהלתי את תכנית "כוורת", בתנועת הנוער העולמית -הבונים דרור. במקביל ריכזתי את קורס העתודות של הסוכנות היהודית- המכין סטודנטים ישראלים לשליחות צעירה בקהילות יהודיות בעולם. בעברי הרחוק הייתי מחנך במכון למדריכי חו"ל של הסוכנות היהודית, ויצאתי לפרק שליחות בתכנית הסמינרים הציוניים באוסטרליה. בשירותי הצבאי עסקתי בפיקוד והדרכה בחיל המודיעין.

ההצטרפות לתכנית מהווה בשבילי סגירת מעגל לאחר שנים של פיקוד על קורסי הכשרה בחיל המודיעין. אני מאמין שלכל אדם ישנן חוזקות שמאפיינות אותו  ועליו לפעול בכדי להשתמש בהן בצורה הטובה ביותר. אני חושב ש"רואים רחוק" מאפשרת למשתתפיה לממש את הפוטנציאל הקיים בהם, ובכך תורמת רבות להם, למשפחותיהם, לצה"ל ולחברה כולה.

אימייל: eyalron15@gmail.com

דברת שגיא

dovrat.jpg

תפקיד בתכנית: מרפאה בעיסוק

רקע מקצועי : בוגרת קורס הידרותרפיה ב"שיבא, תל השומר; B.O.T. בריפוי בעיסוק, אוניברסיטת תל אביב. 
מטפלת באופן פרטני וקבוצתי במתבגרים ובוגרים על הספקטרום האוטיסטי בתפקוד גבוה.

ההצטרפתי לתכנית לאחר סיום לימודיי, בשל אמונה גדולה במטרת התכנית וביכולותיהם המופלאות של הבוגרים המצטרפים אליה. באמצעות עבודתי בתכנית אני מקווה לתרום לשילוב בוגרים על הספקטרום האוטיסטי בחברה הישראלית, ולהכינם לחיים עצמאיים ומלאי משמעות.  

אימייל: dovratsagie@gmail.com

אושרי קובלסקי

oshri.jpg

תפקיד בתכנית: מנחה רגשית

רקע מקצועי : מטפלת באומנות M.A
בוגרת תואר ראשון לפסיכולוגיה ומדעי ההתנהגות. בוגרת תואר שני בטיפול באמצעות אומנויות, אוניברסיטת חיפה. בוגרת מכון "אדלר" להנחיה והדרכת הורים, והדרכת הורים באמצעות  אומניות, האגודה לטיפול באומניות בישראל.


הצטרפתי לתכנית "רואים רחוק" בסוף שנת 2018, מתוך אמונה שניתן לשלב אנשים על הספקטרום בחברה ככלל ובצה"ל בפרט. אני מאמינה כי צעירים אלו הינם בעלי יכולת גבוהה לתרום ולהירתם כמו גם להשפיע כסוכני חיברות לקבוצת השווים הנוירוטיפיקלים בני גילם, ומתוך מטרה לקדם ולהשפיע על עתידם, גם לאחר שחרורם – כשותפים מלאים בחברה. אני מאמינה כי התכנית הינה הזדמנות נפלאה להשגת מטרות שונות, עבודה עצמית והשפעה חברתית.

אימייל: k.oshri@gmail.com

ענת הררי קוטלר

תפקיד בתכנית: קלינאית תקשורת

רקע מקצועי : בוגרת תואר ראשון בקלינאות תקשורת, הקריה האקדמית "אונו". בוגרת תואר ראשון בהיסטוריה ותולדות האומנות, אוניברסיטת תל אביב. עובדת במעון שיקומי אלוטף בראשון לציון עם פעוטות וילדים על הרצף האוטיסטי. 

הצטרפתי לתכנית "רואים רחוק" כסטודנטית של הקריה האקדמית "אונו", עוד במחזור הפיילוט של "רואים רחוק", וחזרתי לשמש בה כקלינאית מוסמכת. עבדתי כקלינאית בקורס, ולאחר מכן המשכתי לליווי החיילים ביחידות. כיום, ממשיכה ללוות בבסיסים הצה"ליים, לוקחת חלק בימי הערכה שהם שלב בתהליך המיון בתכנית, וכן מרכזת את הליווי בחלק מן הבסיסים שבהם משרתים חיילי רואים רחוק.
תכנית "רואים רחוק" מאפשרת לנו חקירה ולמידה יוצאת דופן בתחום מקצועי חלוצי ומרתק, מתוך מטרה לדייק יותר ויותר את מה שהחיילים שלנו זקוקים לו. במקביל, וחשוב מכל, מייצרת עבורנו מפגש עם אנשים בוגרים על הרצף האוטיסטי שכאשר הם מאפשרים לנו פתח אל עולמם, אנחנו מצליחים לעבוד יחד לכדי התקדמות, התבגרות והתפתחות ממשית.

אימייל: hararianat10@gmail.com

תמר קרן

tamar.kern.jpg

תפקיד בתכנית: מנחה רגשית

רקע מקצועי : מטפלת באומנות (תואר שני בטיפול באמצעות אומנויות). בעלת תואר ראשון בתולדות האומנות. עובדת כמטפלת רגשית באומנות לילדים על הרצף האוטיסטי וכן בהדרכת הוריהם, במסגרת העמותה לילדים בסיכון, בגן תקשורת.
הצטרפתי לתכנית "רואים רחוק" לאחר סיום לימודיי. התרגשתי לקחת חלק בתכנית המיוחדת והחשובה הזו, ו"לסגור מעגל" בעבודה עם הבוגרים, מתוך העבודה וההיכרות עם אוכלוסיית הילדים הצעירים על הרצף האוטיסטי. האפשרות ללוות את הבוגרים העתידיים להשתלב ולתרום בשירות לצה"ל, וכן המפגשים של הבוגרים המרחיבים את אופקיהם של האנשים השונים עמם הם באים במגע במהלך השירות, חיילים ומפקדים, נושאת עימה משמעות חברתית רבה.
אני מאמינה ביכולות הבוגרים להשתלב בהצלחה, לתרום ולהירתם מהמסגרת הצבאית, לבסס ולפתח את עצמאותם ולמצוא משמעות בחייהם, כחלק בלתי נפרד מהמסגרת הצבאית ומהחברה הישראלית.

אימייל: racahtamar@gmail.com

ורד קובליו

vered k.png

תפקיד בתכנית: מרפאה בעיסוק

רקע מקצועי : B.O.T בריפוי בעיסוק, הקריה האקדמית "אונו". בוגרת קורס מטפלים בהבעה בהקלדה בשיטת "יעל כהן", וקורס הכשרה לעבודה בשיטת PIVOT.
כיום, מרפאה בעיסוק במעון יום שיקומי של אלו"ט, מטפלת בקליניקה פרטית בילדים על הספקטרום האוטיסטי עם עיכוב התפתחותי. בעבר, עבדתי עם ילדים ונוער ב"עמותה לילדים בסיכון" ובבית הספר "בית אקשטיין" רמת אפעל.


הצטרפתי לתכנית "רואים רחוק" מתוך חיבור לעשייה המשמעותית של בוגרים על הרצף האוטיסטי במערכת הצבאית, כמקום המשלב פיתוח אישי ותרומה למדינה. העבודה ב"רואים רחוק" עבורי היא סגירת מעגל, שכן שירתי ביחידת מודיעין במסגרת שירותי הצבאי. התכנית, למעשה, משלבת בין שני תחומים אישיים וחשובים בחיי – טיפול בצעירים על הרצף האוטיסטי ושירות צבאי במודיעין. אני שמחה לקחת חלק בתכנית ובתהליך טיפולי שהאמונה בו היא שיש ביכולתו של האדם להתפתח, להיות משמעותי ולקחת חלק שווה בחברה הישראלית.

אימייל: veredko89@gmail.com

חגית משה

hagit.jpg

תפקיד בתכנית: מרפאה בעיסוק

רקע מקצועי : B.O.T בריפוי בעיסוק, הקריה האקדמית "אונו". 
עובדת במסגרת המרכז לטיפול וחקר האוטיזם ("העמותה לילדים בסיכון") עם ילדים על הספקטרום האוטיסטי בכיתות תקשורת. את תכנית "רואים רחוק" הכרתי לראשונה במהלך לימודיי לתואר, וכבר במפגש הראשון עם החניכים והסגל נוכחתי להכיר בחשיבותה וייחודה של התכנית.


אני שמחה ונרגשת על ההזדמנות שניתנה לי להיות שותפה לתהליך המאפשר לצעירים על הספקטרום לחוות את השירות בצה"ל כשירות משמעותי, המקנה תחושת מסוגלות, חוויה אישית מעצבת, תרומה לחברה ועצמאות.

אימייל: hagitmoshe74@gmail.com

דוד קריזלמן

david.jpg

תפקיד בתכנית: מנחה מורשת קרב

רקע מקצועי : תואר ראשון באנתרופולוגיה ומזה״ת (אונ׳ מישיגן), 28 שנות שרות בצה״ל (סדיר, קבע, מיל.), מנהל תוכניות בינלאומיות לנוער שוחר מדע במכון ויצמן למדע, סגן מנהל לשכת העיתונות הממשלתית במשרד ראש הממשלה ועמית מדיניות חוץ בארגון אייפאק.

לאחר פרישתי לגמלאות, בקשתי לעבוד בהתנדבות בתכנית רואים רחוק, אותה הכרתי במסגרת עבודתי באייפאק. הוצע לי לרכז את תכנית המור״ק, שמשלבת לימוד מערכות ישראל והעצמת היכולות לחקור, לארגן ולהציג נושא.
אני גאה להיות חלק מהצוות המסייע לחניכים שלנו להיות שותפים ותורמים שווי ערך בחברה הישראלית.

אימייל:kreizelman@gmail.com

חן נעים 

chen_edited.jpg

תפקיד בתכנית: רכזת תחום רגשי

רקע מקצועיM.A.A.T  תואר שני טיפול בתנועה. תואר ראשון חינוך יצירתי לגיל הרך.

עבדתי במשך 15 שנים במסגרות חינוך פורמלי וחינוך בלתי פורמלי, בתפקידי הוראה והדרכה של ילדים ובני נוער. כיום גם מלמדת קבוצות מחול  לנשים.

 

הצטרפתי לתכנית רואים רחוק לאחר שטפלתי בילדים על הספקטרום האוטיסטי בתוך בית ספר במסגרת של טיפולים פרטניים וכן דרך מכון למיומנויות חברתיות במסגרת עבודה טיפולית בקבוצה.הייתי סקרנית להמשיך ולפגוש את האוכלוסייה בשלבים מתקדמים יותר בחייהם הבוגרים וכך גיליתי על התכנית שמאפשרת לצעירים להתגייס ולממש את יכולותיהם במסגרת הצבא וגם לאחר מכן מאפשרת הזדמנויות שילוב במקומות עבודה בשוק החופשי.

אני מרגישה סיפוק גדול בליווי של הצעירים וזוכה לראותם צולחים אבני דרך משמעותיות בהתפתחות שלהם במהלך החיים הבוגרים- היותם חניכים לפני צבא, בשירות, באזרחות, בקבלה לעבודה ובהצלחה בתור עובדים חיוניים לחברה.

אימיילchenaim1985@gmail.com 

דגנית רותם

dganit.jpg

 

 

 

תפקיד בתכנית: מלווה ביחידות

רקע מקצועי : תואר שני בהתמחות באוטיזם אוניברסיטת "בר אילן", מרצה לאוטיזם וכישורים חברתיים, בעלת קליניקה פרטית לטיפול חברתי לילדים מתבגרים והורים, מנחת קבוצות חברתיות, דירקטוריון עמותת איל"ת, העמותה לטיפול חברתי, בונה תוכניות התערבות ב- SEL למערכת חינוך במופ"ת, מומחית תחום ASD משרד החינוך, מנחה באמצעות פוטותרפיה.

הצטרפתי לתכנית "רואים רחוק" מתוך אמונה ביכולת של החברה שלנו וביכולות המיוחדות לצד המורכבות של המתבגרים על הרצף האוטיסטי, לתרום את חלקם ולחוש שווים בעלי ערך ושייכות בחברה הישראלית.

אימייל: Deganitr@gmail.com

אפרת סלניקיו

תפקיד בתכנית:   

רקע מקצועי: מרפאה בעיסוק. התחלתי את דרכי המקצועית בחינוך המיוחד, ממש עם פתיחת כיתות התקשורת הראשונות. כיום, מרצה וראש תחום הילדים, בסגל החוג לריפוי בעיסוק, בפקולטה למקצועות הבריאות, בקריה האקדמית אונו.

בוגרת תואר שני בריפוי בעיסוק באוניברסיטת תל אביב ותואר שלישי בריפוי בעיסוק באוניברסיטה העברית.

בשנת 2012 במהלך יום עבודה, הוזמנתי כיועצת מקצועית לפגישה רבת משתתפים בנושא גיוס צעירים עם אוטיזם לשירות צבאי. פגשתי את ליאורה סלעי וטל ורדי שהגו את הרעיון, והצטרפתי אליהם להקמת התכנית שלימים תיקרא "רואים רחוק".
עיצבנו את התכנית כך שתאפשר שירות צבאי, מקצועי, משמעותי, לכאלו שבעבר נמנעה מהם אפשרות זו. ההשתתפות בתכנית מהווה הכנה משמעותית לעולם העבודה ולחיים בוגרים בכלל.
כיום לאחר שמונה שנים של גיבוש ודיוק התכנית, ע"י צוות רב מקצועי מיומן ומסור, נבנה מודל עבודה ייחודי וחדשני שאני גאה בו מאוד!
רואה בתכנית הזדמנות ליצירת סביבה תומכת ומותאמת, אשר מובילה למימוש פוטנציאל אישי ולחיים של איכות, בעבור משתתפי התכנית ובני משפחותיהם.

 

אימייל: efratselanikyo@gmail.com

קרין בלקנאי

karin.jpg

תפקיד בתכנית: מנחת אסטרטגיות למידה​

רקע מקצועי : בעלת שלוש תעודות הוראה – מורה בכירה לחינוך גופני ותנועה, מורה בכירה לגיל הרך ומורה בכירה לחינוך המיוחד.
תואר ראשון בחינוך, תואר שני בקידום בריאות.
מתמחה באסטרטגיות למידה במתמטיקה ובמקצועות רבי מלל.
מחנכת במשרד החינוך בכיתות המשלבות ילדים בעלי צרכים מיוחדים.

 

הצטרפתי לתכנית "רואים רחוק" על מנת לקדם את נושא ההנגשה של חומרי הלימוד לצרכים של כל חניך בתכנית, ולתמוך בצוות הלימודי בתכנית חשובה זו.
 

אימייל: karinbal68@gmail.com

איריס קליין

Iris.png

תפקיד בתכנית: קלינאית תקשורת

רקע מקצועי : בעלת תואר B.A בהפרעות בתקשורת, אוניברסיטת תל אביב, ומטפלת קוגנטיבית בשיטת "פוירשטיין". בעלת קליניקה פרטית לילדים ומבוגרים לאבחון וטיפול בליקויי שפה והבעה, היגוי, מובנות הדיבור ומדריכת הורים. 


לאחר שנים רבות של טיפול באוכלוסייה הכללית, הגעתי לתכנית "רואים רחוק", ונחשפתי לעולם של הבוגרים על הרצף האוטיסטי. מצאתי אוכלוסייה רגישה באופן מיוחד, בעלת יכולות יוצאות דופן, אשר מעשירה ומגוונת את החברה שלנו. השתלבות מיטבית ותרומה משמעותית שלהם בצבא ובחיי העבודה, מעידים על חוזקה של החברה. הקשבה אמיתית לצרכים של שני הצדדים ומתן כלים מעשיים ופתרונות, מהווים את הגשר היציב שיאפשר לצעוד בו. אני רואה בעשייה זו, זכות וגם חובה, ומאושרת להיות חלק מהצוות החד פעמי של "רואים רחוק".

אימייל: iris.klein2@gmail.com

מאיה שמר - שניצר

maya.jpg

תפקיד בתכנית: מנחה רגשית

רקע מקצועי : בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה וחינוך מיוחד, תואר שני בטיפול באומנות חזותית, לימודי טיפול התנהגותי קוגנטיבי (CBT), מטפלת רגשית בגני תקשורת לילדים המאובחנים על הספקטרום האוטיסטי, ובכיתות תקשורת בבתי ספר יסודיים במשרד החינוך.


מתוך היותי מלווה מאובחנים על הרצף האוטיסטי במגוון שלבים בחייהם, הצטרפתי לתכנית מתוך אמונה שבאמצעות ליווי, הכוונה והחזקה, השמיים הם הגבול עבור אותם בוגרים, ויש ביכולתם האפשרות לתרום ולקחת חלק משמעותי בשירות הצבאי, לקבל כלים, תחושת מסוגלות והצלחה שתלווה אותם ותפתח אותם גם בהמשך חייהם העצמאיים.

אימייל: mayash22@gmail.com

רונית ורדי

ronit.jpg

תפקיד בתכנית: מורה לקונדליני יוגה

רקע מקצועי : פיזיותרפיסטית ומורה לקונדליני יוגה,
מלמדת שיעורים, מכשירה מורים בארץ ובחו"ל ומעבירה סדנאות וקורסים שונים.
מנהלת בית ספר להכשרת מורים  "בדרך היוגה" בכוכב יאיר, ובעלת מכון פיזיותרפיה.

כבר מראשית הקמתה של תכנית רואים רחוק  שולבה הקונדליני יוגה כחלק ממערך ההדרכה בקורס.  
היוגה משמשת ככלי ללמד את החניך להכיר ולהבין את עצמו טוב יותר.
התרגול עוזר לשיפור היציבה ויכולת האיזון. מלמד את החניך להרפות, להירגע ולסמוך על עצמו. כמו כן עוזר במצבי חרדה ומתח, ומשפר את יכולת הריכוז.

אימייל: yogaway1@gmail.com

bottom of page