הצוות שלנו​

אייל רון

תפקיד בתכנית: מנהל קורסים

רקע מקצועי : בעל תואר ראשון בפוליטיקה, ממשל וחינוך מאוניברסיטת בן גוריון. בוגר קורס הנחיית קבוצות  ובוגר תכנית MBA במגמה למנהיגות חברתית בשיתוף קרן מנדל. בתפקידי האחרון שימשתי כמנחה רכזים בינלאומי בתכנית עמיתי דילר-תכנית מנהיגות לנוער מקהילות יהודיות ברחבי העולם.  בעבר ניהלתי את תכנית "כוורת", בתנועת הנוער העולמית -הבונים דרור. במקביל ריכזתי את קורס העתודות של הסוכנות היהודית- המכין סטודנטים ישראלים לשליחות צעירה בקהילות יהודיות בעולם. בעברי הרחוק הייתי מחנך במכון למדריכי חו"ל של הסוכנות היהודית, ויצאתי לפרק שליחות בתכנית הסמינרים הציוניים באוסטרליה. בשירותי הצבאי עסקתי בפיקוד והדרכה בחיל המודיעין.

ההצטרפות לתכנית מהווה בשבילי סגירת מעגל לאחר שנים של פיקוד על קורסי הכשרה בחיל המודיעין. אני מאמין שלכל אדם ישנן חוזקות שמאפיינות אותו  ועליו לפעול בכדי להשתמש בהן בצורה הטובה ביותר. אני חושב ש"רואים רחוק" מאפשרת למשתתפיה לממש את הפוטנציאל הקיים בהם, ובכך תורמת רבות להם, למשפחותיהם, לצה"ל ולחברה כולה.

אימייל: eyalron15@gmail.com

אפרת סלניקיו

תפקיד בתכנית: מנהלת מקצועית

רקע מקצועי: מרפאה בעיסוק, מרצה בחוג לריפוי בעיסוק, הקריה האקדמית אונו.

התחלתי את דרכי המקצועית בחינוך המיוחד במשרד החינוך (אז נפתחו כיתות התקשורת הראשונות).

בוגרת תואר שני בריפוי בעיסוק באוניברסיטת תל אביב ותואר שלישי בריפוי בעיסוק באוניברסיטה העברית.

 

הצטרפתי בשל האפשרות לבנות ולעצב את תכנית רואים רחוק תוך יישום "אני מאמין" על פיו סביבה תומכת ומתאימה תאפשר לכל בוגר על הספקטרום לממש את הפוטנציאל האישי, ותוביל אותו ואת משפחתו לחיים של איכות.

ומאז עסוקה ביחד עם צוות מקצועי ומסור בעיצוב סביבה תומכת שכזו בעבור כל אחד ממשתתפי התכנית.

אם אתה רוצה ללכת מהר, לך לבד...אם אתה רוצה להגיע רחוק, לך ביחד (משפט עממי אפריקאי)

אימייל: efratselanikyo@gmail.com

ליאורה סלעי וטל ורדי

תפקיד בתכנית : יזמים ומנהלים משותפים

רקע מקצועי ליאורה : תואר ראשון בפיסיקה ומתמטיקה (תכנית תלפיות, האונ' העברית), תואר שני בפיסיקה (אונ' תל-אביב) , תואר שני במדיניות ציבורית (האונ' העברית), תואר ראשון במשפטים (הקריה האקדמית אונו).
שירתתי במערכת הביטחון בתפקידי פיתוח טכנולוגי ובתפקידים ניהוליים.

רקע מקצועי טל :תואר ראשון בביולוגיה (אונ' תל-אביב), תואר שני במזרח תיכון ויחסים בינלאומיים (אונ' חיפה).
מורה ליוגה ומדריך מסעות מדבר.
שירתתי במערכת הביטחון במגוון תפקידים.

יחד יזמנו  והקמנו את התכנית בסוף שנת 2012 מתוך הבנה שלבוגרים על הספקטרום יש כישורים ויכולות יוצאות דופן, והאמונה שבאמצעות חיבור בין יכולות וחוזקות  לצרכים אמיתיים, תינתן להם ההזדמנות והם יוכלו לתרום באופן משמעותי לצהל ומערכת הביטחון בפרט ולחברה בכלל.

אימייל ליאורה leorasali@hotmail.com  

אימייל טל tvardi@hotmail.com

רינה בילד

תפקיד בתכנית: רכזת מועמדים

רקע מקצועי : הגעתי לתפקיד לאחר שנים רבות כפעילה חברתית, בהתנדבות - כראש שבט צופים בקהילה בה אני גרה.


זכיתי להצטרף לתוכנית כבר בתחילת 2014 ואני רואה בתפקידי סוג של שליחות.
אני זוכה ללוות את המועמד ומשפחתו בכל התהליך, משיחת הטלפון הראשונה, דרך הטפסים, הראיונות המבדקים, עד קבלתו לתוכנית וכמובן גם בהמשך הדרך.
זכות גדולה להיות חלק מתוכנית שרואה רחוק, תוכנית שמשקיעה ומאמינה ביכולות של הצעירים המאובחנים על הספקטרום האוטיסטי ונותנת תקווה גדולה לאוכלוסייה על הרצף, למען העתיד שלהם ושל כולנו. 

אימייל: rr@ono.ac.il

יעל לוסקי

תפקיד בתכנית: רכזת תחום קלינאיות תקשורת

רקע מקצועי : קלינאית תקשורת, M.A
בעלת תואר ראשון בהפרעות בתקשורת ותואר שני בחינוך מיוחד- התמחות באוטיזם. בעלת נסיון בעבודה עם ילדים , מתבגרים ובוגרים בתחומי השפה והתקשורת. מדריכת סטודנטים וקלינאיות תקשורת וחברה בצוות ההיגוי המקצועי של התכנית.
 

הצטרפתי לתכנית בתחילת דרכה . אני מאמינה כי הבנה ותיווך בתחום התקשורתי-חברתי בידו לסייע ולהביא להשתלבות טובה יותר של אנשים על הספקטרום בצבא ובעבודה. 
בעבודתי אני מכוונת לתקשורת הדדית בין האדם על הספקטרום לממונה עליו ולעמיתיו למקצוע ולהעלאת המודעות לציפיות של כל אחד בתחום התקשורתי-חברתי.

אימייל: louskyt@gmail.com

חן עדן

תפקיד בתכנית: רכזת תחום הנחייה רגשית

רקע מקצועי : מטפלת בתנועה M.A 

בוגרת תואר ראשון לפסיכולוגיה ומדעי החברה, בוגרת תואר שני לטיפול באמצעות תנועה ומחול. מטפלת בתנועה במחלקה הפסיכיאטרית לילד ולמתבגר בבית החולים "איכילוב". 
בעלת קליניקה לטיפול רגשי פרטני וקבוצתי לילדים, מתבגרים ובוגרים עם קשיי תקשורת וקשיי קשב וריכוז. מנחת הורים בגישת "אדלר"  ומנחת קבוצות פסיכו-חינוכיות לתקשורת חיובית ואפקטיבית.


הצטרפתי לתכנית בראשית דרכה, מתוך אהבת אדם ואמונה כי סובלנות וקבלת השונה, מתחילה ראשית בקבלת עצמנו-על חלקינו השונים.

אימייל: L.chenherman@gmail.com

ורד גונן

תפקיד בתכנית: מרפאה בעיסוק, מראיינת

רקע מקצועי : B.O.T  ריפוי בעיסוק אוניברסיטת תל אביב,  M.A בפיתוח משאבי אנוש (ארה״ב), לימודי CBT בתוכנית הישראלית לטיפול התנהגותי קוגנטיבי.
ריכזתי את תוכנית שילוב הבוגרים על הרצף האוטיסטי בתפקוד גבוה באוניברסיטת אריאל במשך מספר שנים. 
סדנאות והרצאות להורים לבוגרים, בית לורן אלו״ט. 
קליניקה פרטית, טיפול במתבגרים ובוגרים והדרכת הורים.


הצטרפתי לתוכנית רואים רחוק מתוך אמונה בקידום והעצמת אוכלוסיית הבוגרים על הרצף האוטיסטי בתפקוד גבוה ובשילובם בלב העשייה של החברה ישראלית.

אימייל: gonenvered@gmail.com

דוד קריזלמן

תפקיד בתכנית: מנחה מורשת קרב

רקע מקצועי : תואר ראשון באנתרופולוגיה ומזה״ת (אונ׳ מישיגן), 28 שנות שרות בצה״ל (סדיר, קבע, מיל.), מנהל תוכניות בינלאומיות לנוער שוחר מדע במכון ויצמן למדע, סגן מנהל לשכת העיתונות הממשלתית במשרד ראש הממשלה ועמית מדיניות חוץ בארגון אייפאק.

לאחר פרישתי לגמלאות, בקשתי לעבוד בהתנדבות בתכנית רואים רחוק, אותה הכרתי במסגרת עבודתי באייפאק. הוצע לי לרכז את תכנית המור״ק, שמשלבת לימוד מערכות ישראל והעצמת היכולות לחקור, לארגן ולהציג נושא.

אני גאה להיות חלק מהצוות המסייע לחניכים שלנו להיות שותפים ותורמים שווי ערך בחברה הישראלית.

אימייל:kreizelman@gmail.com

גבריאלה בר-און פסח

תפקיד בתכנית: מנחה רגשית

רקע מקצועי : בעלת תואר שני בטיפול באמצעות אומנות, אונ' חיפה. סטודנטית בבי"ס לפסיכותרפיה פסיכודינאמית (מכון מגיד), מטפלת באומנות במרפאה הניורופסיכיאטרית לטורט וטיקים בי"ח שניידר, מטפלת ורכזת בעמותת מא"ג הנותנת מענה לנפגעים נפשית מהמצב הבטחוני בישראל ובעלת קליניקה פרטית לטיפול בילדים ומבוגרים. 


הצטרפתי לתוכנית בשנת 2015 מתוך רצון להעמיק את ההיכרות עם אוכלוסיה המאובחנת על הרצף בתפקוד גבוה. ראיתי אתגר גדול בניסיון ללוות, לתמוך ולסייע לבני נוער על הרצף האוטיסטי בשילובם במסגרת מורכבת ודורשנית כמו צה"ל. זהו תפקיד אשר דורש הרבה יצירתיות, פתיחות, חשיבה מחוץ לקופסה ואהבה למקצוע ואני שמחה על ההזדמנות שניתנה לי לצאת לדרך זו. 

אימייל: bgabrielab@gmail.com

מאיה קמיל

תפקיד בתכנית: מרפאה בעיסוק

רקע מקצועי : B.O.T. בריפוי בעיסוק, הקריה האקדמית אונו. 
מטפלת באופן פרטני וקבוצתי בילדים, מתבגרים ובוגרים על הספקטרום האוטיסטי בתפקוד בינוני עד גבוה.
מרפאה בעיסוק במכון להתפתחות הילד בבית החולים "איכילוב".

הצטרפתי לתכנית בהיותי סטודנטית בשנה ג'. מהר מאוד הבנתי שרואים רחוק היא משפחה, שנפלה בחלקי הזכות להיות חלק ממנה. זוהי תכנית מיוחדת במינה המאפשרת למתבגרים ובוגרים על הספקטרום מימוש עצמי והגשמת חלומות תוך תהליך למידה ורכישת כלים לחיים.


 

אימייל: maya_kamil@hotmail.com

תמר פינגולד ענב

תפקיד בתכנית: מנחה רגשית

רקע מקצועי : תואר שני בדרמה תרפיה, פסיכותרפיסטית קוגניטיבית התנהגותית CBT, עובדת במסגרת משרד החינוך כתרפיסטית בחינוך המיוחד מזה 10 שנים. במשך 10 שנים הובלתי תכנית לילדים ומתבגרים הסובלים מהשמנת יתר במסגרת בית החולים ע"ש ספרא בתל השומר. מטפלת בקליניקה פרטית בגישה הקוגניטיבית התנהגותית בשילוב אומנויות.


לתכנית רואים רחוק הצטרפתי במהלך 2016, ערב פתיחתו של קורס פענוח ד'. זו היתה תחילתה של אהבה חדשה, מקור לתחושת סיפוק וגאווה. "רואים רחוק" מממשת עבור אוכלוסיה הולכת וגדלה של צעירים המאובחנים על הספקטרום האוטיסטי חלום, מאפשרת להם לצמוח ולהיות בוגרים משמעותיים ותורמים בחברה. אני שמחה שזכיתי להיות חלק ממשפחה נפלאה זו.

אימייל: tamar@enav.co.il

טליה האס

תפקיד בתכנית: מרפאה בעיסוק 

רקע מקצועי : B.O.T בריפוי בעיסוק, הקריה האקדמאית אונו. B.A  בתולדות האמנות ותעודת הוראה, אוניברסיטת תל אביב.
מרפאה בעיסוק במשרד החינוך, מטפלת בילדים על הספקטרום האוטיסטי בכיתות תקשורת בחטיבת הביניים ובגנים עם ילדים צעירים בעלי עיכוב התפתחותי. 


הצטרפתי לתוכנית "רואים רחוק" מתוך רצון לאפשר לבוגרים על הספקטרום, לממש את היכולות שלהם בתפקידים שהולמים את הכישורים שלהם. 
אני גאה לקחת חלק ביישום החזון של צוות "רואים רחוק", שיש לו את האומץ לבטא את עמדותיו, מבלי לצפות שמישהו אחר יעשה זאת במקומו. כל זאת במטרה לשלב ולמצב את הצעירים על הספקטרום, כחלק מהחברה והוויה הישראלית בצבא ובשוק העבודה.

אימייל: lavski@gmail.com

יפעת סאלם

תפקיד בתכנית: מנחה רגשית

רקע מקצועי : מטפלת באמנות (M.A.A.T)
בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה, ובוגרת לימודי פסיכולוגיה יהודית.
כיום עובדת כמטפלת רגשית עם ילדים על הספקטרום האוטיסטי במערכת החינוך. כמו כן עובדת עם מבוגרים בקליניקה פרטית.


הצטרפתי לתכנית בתחילת 2017. אני רואה את תפקידי כמלווה ביצירת אינטגרציה פנימית והרחבת היכולת הבין אישית. אני מאמינה ביכולת התהליך לחולל שינוי חיובי עבור כל אדם הנכון לכך.

אימייל: L.chenherman@gmail.com

ענת הררי קוטלר

תפקיד בתכנית: קלינאית תקשורת

רקע מקצועי : טיפולים פרטיים ליחידים וקבוצות במרכז נגר לינדנבאום - טיפול והכוונה לגיל הרך ולתינוקות. 


הצטרפתי לתוכנית כסטודנטית של הקריה האקדמית אונו, עוד במחזור הפיילוט וחזרתי לשמש בה כקלינאית מוסמכת. התוכנית מאפשרת חקירה ולמידה יוצאת דופן בתחום מקצועי חלוצי ומרתק, במקביל לעבודה שיש בה שליחות ונתינה אמיתית. 

אימייל: hararianat10@gmail.com

רות צבן

תפקיד בתכנית: מנחה רגשית

רקע מקצועי : מטפלת בתנועה MA. בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ומדעי ההתנהגות ותואר שני בטיפול בתנועה ובמחול. מטפלת בתנועה בגני תקשורת ברמת-חן, "העמותה לילדים בסיכון".

הצטרפתי לתכנית ביולי 2017 מתוך אמונה באדם, ומחשבה שהדרך לשינוי טמונה קודם כל ביכולת שלנו להכיר את עצמנו.

אני שמחה להיות חלק ממשפחת "רואים רחוק", המהווה בית של הזדמנויות המאפשרות לחניכים לפרוש כנפיים ולממש את היכולת שלהם בחברה.
 

אימייל: greenspan.ruth@gmail.com

דברת שגיא

תפקיד בתכנית: מרפאה בעיסוק

רקע מקצועי : בוגרת קורס הידרותרפיה ב"שיבא, תל השומר; B.O.T. בריפוי בעיסוק, אוניברסיטת תל אביב. 
מטפלת באופן פרטני וקבוצתי במתבגרים ובוגרים על הספקטרום האוטיסטי בתפקוד גבוה.

ההצטרפתי לתכנית לאחר סיום לימודיי, בשל אמונה גדולה במטרת התכנית וביכולותיהם המופלאות של הבוגרים המצטרפים אליה. באמצעות עבודתי בתכנית אני מקווה לתרום לשילוב בוגרים על הספקטרום האוטיסטי בחברה הישראלית, ולהכינם לחיים עצמאיים ומלאי משמעות.  

אימייל: dovratsagie@gmail.com

דור קינן

תפקיד בתכנית: קלינאית תקשורת 

רקע מקצועי : בוגרת B.A בקלינאות תקשורת מהקריה האקדמית "אונו", בוגרת תואר ראשון במדעי ההתנהגות מאוניברסיטת "אריאל". עובדת במסגרת "העמותה לילדים בסיכון" עם ילדים על הספקטרום האוטיסטי בכיתות התקשורת (א' – יב').


הצטרפתי לתכנית "רואים רחוק", כיוון שהתכנית הינה תכנית ייחודית, מתפתחת ומשפיעה. התכנית מאפשרת לאוכלוסייה של בוגרים על הספקטרום האוטיסטי להתפתח, לרכוש כלים לחיים, להרגיש חלק מהחברה ולהבין שהשתלבותם במסגרות השונות (צבא ועבודה) תורמת רבות להם ולחברה. זו זכות גדולה להצטרף לצוות המלווה ולקחת חלק בהתפתחות וקידום אוכלוסיית הבוגרים על הרצף האוטיסטי. 

אימייל: kenandor@gmail.com

רונית ורדי

תפקיד בתכנית: מורה לקונדליני יוגה

רקע מקצועי : פיזיותרפיסטית ומורה לקונדליני יוגה,
מלמדת שיעורים, מכשירה מורים בארץ ובחו"ל ומעבירה סדנאות וקורסים שונים.
מנהלת בית ספר להכשרת מורים  "בדרך היוגה" בכוכב יאיר, ובעלת מכון פיזיותרפיה.

כבר מראשית הקמתה של תכנית רואים רחוק  שולבה הקונדליני יוגה כחלק ממערך ההדרכה בקורס.  
היוגה משמשת ככלי ללמד את החניך להכיר ולהבין את עצמו טוב יותר.
התרגול עוזר לשיפור היציבה ויכולת האיזון. מלמד את החניך להרפות, להירגע ולסמוך על עצמו. כמו כן עוזר במצבי חרדה ומתח, ומשפר את יכולת הריכוז.

אימייל: yogaway1@gmail.com

דינה וויל

תפקיד בתכנית: קלינאית תקשורת

רקע מקצועי :  B.A. בעלת תואר ראשון בהפרעות בתקשורת- אוניברסיטת תל-אביב. בעלת ניסיון באבחון וטיפול בילדים עם לקויות שפתיות ותקשורתיות במסגרת המכון להתפתחות הילד ובטיפול בילדים עם CP ולקויות מורכבות. חברה בצוות המקים, וראש תחום שפה ותקשורת בבית הספר מש"י - מרכז שיקום ילדים למשך כ-6 שנים.מזה כ-6 שנים מדריכה קלינאיות תקשורת מטעם אלו"ט במסגרת גני התקשורת במודיעין. 


הצטרפתי לתוכנית בנובמבר 2017. אני מאמינה בזכותם של בוגרים ובוגרות על הספקטרום להיות שותפים בחברה הכללית ולתרום מכישוריהם במסגרת השירות הצבאי ובעולם העבודה. מאמינה כי חובתנו שלנו כחברה לאפשר את מימוש הזכות הזו.
תוכנית "רואים רחוק" מכשירה את הבוגרים להשתלב ולתרום כשותפים בצבא ובחברה, ומכשירה את המשלבים לאפשר את השותפות הזו. שמחה על הזכות להיות שותפה בתוכנית המיוחדת הזו.

אימייל: dina.weill@gmail.com 

אביטל סופר - מורנו

תפקיד בתכנית: רכזת אדמיניסטרציה וקשר עם מועמדים 

רקע מקצועי : מהנדסת  ביוטכנולוגיה בהתמחות פארמצבטית. תעודת הוראה למקצוע הכימיה בחטיבות ביניים ובתיכונים. התמחיתי ועבדתי בחברת "טבע" ביחידה למחקר ופיתוח גנרי, וכן לימדתי "כימיה" בתיכון "אליאנס" שבתל אביב. 


הצטרפתי לתכנית "רואים רחוק" בשנת 2018 ואני שמחה לקחת חלק בשילוב בוגרים על הספקטרום האוטיסטי בצה"ל, כמו כל נער אחר המתגייס, ולאחר מכן, בשילובם בתעסוקה האזרחית. 
אני רואה בעבודתי זו סוג של שליחות שכן, חשיבות שילובם של הבוגרים על הספקטרום בצבא אינה רק עבור החניך והוריו אלא מעבר לכך; הצבא נתרם מחוזקותיו ומיכולותיו ומהמוטיבציה הגבוהה שלו, ומכאן גם החברה בכללותה. חברה שמכילה ומקבלת את כל הפרטים שבה על כל גווניהם, הינה חברה טובה יותר, יציבה יותר וחזקה עוד יותר.  

"If you can dream it, you can do it" (Walt E. Disney)

אימייל: avitalsoffer@gmail.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now